Çocuklar ve Ev

Müze Ev

Şubat 20, 2017

Sosyal medya konusunda son zamanda bir günah çıkarma – bir suçlama – bir kaçma mevsimi yaşıyoruz. Bazıları ise bunu görmezden geliyor. Belki de bu durum onların normali bizim anormalimiz.

Hep söylediğim gibi “1 elin 5 parmağı 1 değil”

Çok çok mükemmel fotoğraflar bazılarının gerçekten hayatı olabilir ama bazıları da hazırlanmış fotoğraflar.

Bunları hepimiz biliyoruz.

 

Bana göre ev bir insanın en rahat ettiği yer olmalıdır. Bu çocuklarımız içinde geçerli. Zaten sokakta, markette, okulda, lokanta da “ister istemez”: yapma – etme – dokunma – dökme – kırma diyoruz.

Evet diyoruz. Sonuçta hem onlara zarar gelmemesi için hem de bir başkası tarafından kötü bir söze maruz kalmaması için. Benim öpmeye doyamadığım kuzularıma bir başkası bir söz söylese ne hissederim tahmin bile edemiyorum halimi. Hepimiz için bu böyle değil mi?

 

Bu nedenle “zaten evde fazla kalabalık eşyayı sevmeyen” ben çocuklarıma göre bir ev düzenine çoktan hazırdım. İncik – boncuk – vazo – çiçek – kırılacak şeyler yoktur evimizde. İlk kez bu sene bir vazo aldım eve. Artık yüksek bir yere koyarak “çocuklar çok beğendim dikkat ederseniz sevinirim” dedim. “tamam anne” dediler.

Evimizin halini zaman zaman paylaşıyorum – çocuklarımında. Üstleri lekeli ve evimizin “gerçek” hali. Neden? Eğer “anne blogger” veya “blogger anne” lik yapıyorsam “bence” evet “bence” benim gibi annelerinde olduğunu görmek istiyorum.

Koltuklarım mindersiz, sehpalar yerinde değilse, yorganlar sözde havuz, battaniyeler çatı olduysa ne olmuş? Evet bakınca dağınık ama evimde kahkaha bol.

Çok şükür.

Keremle yaşadığımız bir tablet sorunumuz var. Tableti kaldırdık artık. Bir kaç güzel yapboz oynarken başka oyunlara geçti. Oradan ilginç sözler öğrenildi ama onu da aşacağız. Arada telefonumu buluyor bende 10 dk sonra modemi kapatıyorum. Annelik zekası ile boy ölçülemez küçük bey. O kelimeler unutulacak.

Sen ev yapmaya devam et. İstersen dublex yap.

 

Ben kızımda modacı oğlumda inşaat ilgisi görüyorum ama bakalım yıllar bize neler gösterecek.

 

Bu aralar böyleyiz.

 

Sizde evler nasıl?

 

Sevgiler?

Çiğdem

 

 

 

 

Benzer içerikler
2 Yorum
  • Reply emine kanak Şubat 20, 2017 at 7:36 am

    onlar mutlu olsunlar da önemli olan o bence canım : ) mutlu olabilecekleri güzel meslekleri olsun inşallah

  • Reply Sapsik anne Şubat 21, 2017 at 6:54 pm

    Harikasin 🙂 bizim evde öyle, usenmedigim çalışkanlığım üstümde oldugu nadir zamanlar yatmadan once ortaligi toparliyorum,ama cogunlukla oyuncaklarin bir kismi bir koltukta bir kismi digerinde..ogluma da herkese de hep soyluyorum, hic birsey yada hic kimse oglumdan kıymetli değil.. Biz henuz ev yapmaya baslamadik ama yapsin yeterki , kendisine ve cevresindeki canlilara zarar vermediği muddetce o nasil isterse..

  • Leave a Reply