Ev dekorasyonunda öncelik verdiğimiz ilk yer yatak odasıdır. Uzun saatler dinlenebildiğimiz tek alan olmasından dolayı kullanışlı, konforlu ve tasarımıyla bizi yansıtan bir yatak odası takımımız olsun isteriz. Evin diğer odaları gibi bir dekorasyon, çoğu zaman yatak odamız için geçerli değildir. 

Salon mobilyalarında kullandığımız renklere yer vermek istemeyebiliriz. Yani dekorasyon konusunda evin diğer bölümlerinden daha bağımsız ve daha özel düşünülmesi gereken bir alandır.
Yatak odası takımları neye göre seçilmeli? Yatak odası takımı fiyatları neye göre değişir? Yatak odası mobilyalarının takım içeriğinde hangi parçalar olmalı? Modelleri araştırırken pek çok seçenek arasında mutlaka kafanız karışacak ve bu soruların cevabını bilmek isteyeceksiniz. Yatak odası dekorasyonunuzda değişikliğe gitmeye karar verdiyseniz önceliklerinizi şimdiden belirleyin. Her detayında fazlasıyla titiz olun. Tercih edeceğiniz dekorasyon sadece sizi yansıtsın.

Yatak odası takımı modellerinde seçenek çok fazla. Sizin tarzınız modern bir yatak odası mı, klasik bir yatak odası mı? Odanızda şık detaylar olsun mu, yoksa sadelikten yana mısınız? Bu sorulara ne kadar doğru karar verirseniz odanız sizi o kadar doğru yansıtır. Evin diğer bölümleri biraz daha misafire hitap eden dekorasyonlara sahip olabilir ancak yatak odanız için durum başka. 

Duvarların ve yatak odası takımının rengi, tasarımı, perde seçimi, ortama dahil edeceğiniz bir puf, kitap okumak için yerleştireceğiniz bir berjer… Odanızda görmek istediğiniz parçaları özgürce kullanabilmek için doğru seçim yapmalısınız.

 


Önce Kalite, Sonra Tasarım!

 

Yatak odası mobilyalarında ilk dikkat çeken şey tasarımdır ve çoğu zaman sadece bu kriterin yeterli olacağını düşünürüz. Durum aslında hiç de öyle değil. Eğer uzun yıllar kullanacağınız yatak odası takımlarından birine sahip olmak istiyorsanız takımda yer alan tüm parçaların hangi malzemeden üretildiğini önemseyin. Kanserojen madde içermeyen, daha organik malzemelerin kullanıldığı mobilyaları tercih edin. 

Şifonyer ve komodin kapaklarında yavaşlatıcı menteşe olup olmadığına dikkat edin. Yavaşlatıcı menteşeler, hızlı kapatmaların önüne geçerek kapakların ömrünü uzatan özelliklerdir. Aynı özelliğin dolap kapaklarında da olmasına özen gösterin. Bu durum yatak odası takımı fiyatlarını arttıran bir faktör olsa da unutmayın ki uzun yıllar kullanacağınız bir yatak odası alacaksınız. Ürünün kalitesinden emin olduğunuzda tasarımları incelemeye başlayabilirsiniz.

 

Odanızın Genişliğini İyi Değerlendirin!

 

Yatak odası dekorasyonunda ne olması gerektiği kadar ne olmaması gerektiğini de kesinlikle bilmelisiniz. Odanızda ihtiyacınız olan parçalara öncelik tanıyın. Yatak odası takımları genellikle dolap, karyola, şifonyer, ayna ve 2 adet komodinden oluşuyor. Bu noktada odanızın genişliğini göz önünde bulundurun. Eğer yeterince büyük değilse standart kombinasyondaki tüm parçaları sığdıramayabilirsiniz. Bu da çok kalabalık bir görüntüye sebebiyet verebilir. 

Küçük bir odanız varsa birkaç parçayı eleyip, en temel mobilyalara öncelik tanıyın. Mesela dolap, karyola ve komodin üçlüsünü birleştirebilirsiniz. Komodin yerine şifonyer de tercih edebilirsiniz. Karyolanızın bazalı olmasına dikkat ederek fazlalıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer daha geniş bir yatak odasına sahipseniz yatak odası modellerinin tüm parçalarını kullanmakta özgürsünüz.

 

Yaratıcı Tarafınızı Ortaya Çıkarın!

 

Evet, biraz daha sınırların dışına çıkın. Bu fikri hayata geçirmek için yatak odasının yeterince geniş olması önemli çünkü yaratıcılık demek, fazladan eklenecek bir parça demek. Odanızın bir köşesine konforlu bir berjer ekleyip, yanına küçük bir masa ve güzel bir aydınlatmayla kitap okuyacağınız bir alan oluşturabilirsiniz. 

Berjer yerine son dönemlerde popüler olan salıncaklardan yerleştirebilirsiniz. Bir köşede farklı kesimiyle dikkat çeken ayaklı bir boy aynası kullanabilirsiniz. Fikriniz ne olursa olsun kendinizden çok fazla uzaklaşmayın. Yaratıcılığınız size ait, sizden bir şey olmalı.

 


Yatak Odası Takımı Fiyatları

 

Yatak odası takımı fiyatları; tercih edeceğiniz takımın tasarımına, kalitesine, içinde yer alan parçalarına göre değişiklik gösteriyor. En çok etkileyen faktör ise işçilik kalitesi oluyor. Yapımı sırasında kullanılan materyallerin sağlam malzemelerden üretilmiş olmasını önemsiyorsanız bütçenizin biraz üstüne çıkmanız gerekebilir. 

Burada karar sizin ancak uzun yıllar kullanacağınız bir mobilya almak istiyorsanız fiyat konusunda esnek olmalısınız. Alışveriş sırasında satıcınızdan bu konuda gerekli tüm bilgileri edinin. Özellikle iki yatak odası arasında kaldıysanız aradaki fiyat farkının sebebini mutlaka öğrenin.

 

Yatak Odası Mobilyalarında Farklı Tasarımlar, Üstün Kalite!

 

Engince Mobilya, her üründe olduğu gibi yatak odası mobilyalarında da kanserojen madde içermeyen malzemeler kullanımına özen gösteriyor. Kalite standartlarına uygun olan yatak odası takımlarıyla modern ve klasik çizgileri bir arada sunuyor. Dikkat edilen ilk detaylardan biri de tasarımlarıyla göz dolduran mobilyaların sizlere uygun konforda üretilmesi. 

Yatak odası takımı modellerinin içeriği oldukça zengin. Bir odada olması gereken tüm parçalara yer veriliyor. Yakın bir zamanda odanızı değiştirmeyi düşünüyorsanız Engince Mobilya’nın birbirinden şık tasarımlara sahip olan yatak odası modellerine göz atabilir, sizi en iyi yansıtan takıma gönül rahatlığıyla sahip olabilirsiniz.

 

Next
This is the most recent post.
Previous
Önceki Kayıt
Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)