Her alanın en kullanışlı tamamlayıcılarından olan sehpa çeşitleri içerisinden seçim yapmak çok kolay gibi görünebilir. Oysaki bu küçük yardımcıları satın almadan önce, tıpkı alanların hakim dekorasyon kodlarını belirleyen büyük mobilyalarda olduğu gibi, ince eleyip sık dokumak gerekir. Ancak bu şekilde bir yandan hayatınızı kolaylaştıran diğer yandan enerjisiyle ortamın stil kodlarına uyum sağlayan bir model belirleyebilirsiniz. 

Tüm kriterlerinizi sağlayarak sizi kısa sürede çözüme ulaştıracak sehpaları Enza Home koleksiyonları içerisinde bulabilirsiniz. Hem modern hem de klasik tasarımları bir araya getiren koleksiyonlarda yer alan işlevsel Enza Home sehpa modelleri sayesinde yaşam alanlarını çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Sehpa Seçiminde İlk Adım: İhtiyaçlarınıza Uygun, Fonksiyonel Modeller Tercih Edin

Bildiğiniz gibi farklı fonksiyonlara sahip, birçok değişik sehpa modeli var. Alışveriş öncesinde bu modellerden hangisine ya da hangilerine ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.

      Zigon sehpa modelleri her evin vazgeçilmezleri arasında yer alır. İç içe geçme özelliği bulunan bu ürünler, kullanılmadığı anlarda az yer kapladığı için özellikle küçük hacimli alanlarda işinizi ciddi anlamda kolaylaştırır. Değişen boyutlarda ortalama 3 sehpayı bir araya getiren zigonlar, kalabalık misafirlerinizi ağırlarken en büyük yardımcınız olmaya aday.


      Salonlara estetik bir hava katan orta sehpalar birçok farklı amaca hizmet edebilir. Genellikle üzerine dekoratif ürünler, bitkiler ve mumlar yerleştirilen orta sehpa modellerini kalabalık partilerde minik bir yer masası olarak da kullanabilirsiniz. Eğer evinizin çabuk dağıldığını düşünüyor ve daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız; çekmeceli, katlı ya da kapaklı orta sehpaları tercih ederek hem daha derli toplu hem de şık bir alan yaratabilirsiniz.


      Yan sehpa modelleri ile koltuk kenarlarına estetik dokunuşlar yapabilirsiniz. Değişen boyutlardaki yan sehpalar sayesinde oturduğunuz yerden çayınızı veya kahvenizi keyifle yudumlarken tatlınızı yiyebilirsiniz.

Alan ve Sehpa Boyutları Arasındaki Uyuma Dikkat!

Mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında boyut ve proporsiyon gelir. Bu durum, sehpa seçimi için de oldukça önemli.

Seçeceğiniz orta sehpa modelinin koltuk boyutu ile oranına dikkat etmelisiniz. Sehpanın uzunluğunun kanepenin uzunluğuna oranı 1/3 civarında olmalı. Sehpanın yüksekliği de koltuktan birkaç santim daha kısa olursa çok daha şık görünür. Burada önemli olan parçaların birbirini öldürmemesi. Yani karşıdan bakıldığında sehpa koltuğu kapatmamalı, yalnızca tamamlamalı.

Yan sehpanın boyutları alana ve ihtiyaca göre belirlenebilir. Fakat yüksekliği mutlaka yanına yerleştirildiği koltukla uyumlu olmalı. Aksi halde kullanım sırasında yeterli konforu elde edemezsiniz. Zigonların boyutlarını belirlerken de odanın ebatlarını göz önünde bulundurmalısınız. Geniş alanlarda büyük zigonlar tercih edilebilir. Küçük alanlarda minimal modeller kullanmak her zaman daha iyidir.

Kaliteli ve Dayanıklı Malzemelerden Elde Edilen Ürünlere Yönelin

Sehpanın malzemesi de büyük önem taşıyor. Cam, mermer ve üst düzey kalite ahşap gibi dayanıklı materyallerden üretilen parçalar tercih etmelisiniz. Sehpa sürekli kullanılan bir yardımcı olduğu için dayanıksız malzemeler kısa sürede aşınabilir ya da nem sebebiyle kabarabilir. Yüzeyi leke tutmayan ve kolay kolay çizilmeyen sehpalarsa uzun yıllar boyunca size ilk günkü duruşunu koruyarak eşlik edebilir. Hakim Dekorasyon Koduna Uygun Parçalar Seçin

Sehpanın kullanışlı olması kadar şık durması ve yerleştirildiği alanın dekorasyonuyla kusursuz bir ahenk yakalaması da önemli. Bu nedenle hem tasarım hem de renk seçimi noktasında evinizin genel dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Klasik stili seviyorsanız altın tonlarının kullanıldığı modelleri tercih edebilirsiniz. Daha modern bir tarz yakalamak için farklı geometrik formlardaki ince ayaklar üzerinde yükselen modeller tam size göre.

Renkli bir ortam için mavi, yeşil ve kırmızı gibi canlı tonların göz alıcı desenlerle bir araya geldiği yüzeylerin zarif ayaklarla tamamlandığı sehpa modellerini inceleyebilirsiniz. Puf stilindeki parçalar ile alana samimi dokunuşlar yapabilirsiniz.

Aklınızdaki model ne olursa olsun, aradığınız parçayı Enza Home koleksiyonlarında bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Farklı stillere uygun Enza Home sehpa çeşitleri arasından seçim yaparak kaliteyi uygun fiyata alanlarınıza taşımanın keyfini sürebilirsiniz.

 

Next
This is the most recent post.
Previous
Önceki Kayıt
Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)