Çocuklar için spor yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası! Basketbol, futbol, koşu, tenis... Tüm bu alanlarda onların konforlu, rahat hissetmelerini sağlayacak unsurların başında sahip oldukları spor ayakkabıları geliyor. Çocuk spor ayakkabı modelleri yalnızca spor yaparken de değil, gündelik hayatta da oldukça fazla tercih ediliyor. Bunun nedeni, spor ayakkabıların sınırsız model seçeneği ve sağladığı rahatlık! Birçok model ve neredeyse sınırsız renk seçeneği ile çocuk spor ayakkabıları en fazla tercih edilen kategoriler arasında yer alıyor.

 

Birbirinden farklı çocuk spor ayakkabı modelleri arasında gündelik yaşamda rahat ve şık modellerden yana tercihte bulunmak, bu noktada oldukça önem arz ediyor. Konu, çocuklarımız olunca daha fazla değer kazanıyor. Yanlış ayakkabı tercihleri çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Özellikle çocuklarda gelişme çağı içerisinde çeşitli sağlık problemlerine sebep olabiliyor. Bu sebeple ayakkabı seçimlerinde kaliteli ve esnek ham maddelerden üretilen, geliştirilen çocuk spor ayakkabı modellerini tercih etmek gerekiyor. Bu sayede çocukların gelişim çağları içerisinde doğru çocuk spor ayakkabı modelleri ile onlara yardımcı olabilir, ciltlerinin nefes almasını, ayaklarının yere sağlam basmasını sağlayabiliriz.

 

Sağlam ve Dayanıklı Çocuk Spor Ayakkabıları

 

Çocukluk devresi, insanoğlunun en fazla harekete sahip olduğu dönem olarak biliniyor. Bu noktada da, hayatın her anında harekete sahip çocuklar için onlara ayak uydurabilecek materyaller gerekli! Kullandıkları spor ayakkabıları bazen erken yıpranabiliyor. Ortopedik özellikleri sağlamlıkla birleştiren Skechers, adidas, Reebok, Nike gibi markalar erken yıpranma sorununa karşı oldukça hassas üretim yapıyor.

 

Nasıl Tercih Yapılmalıdır?

 

Öncelikle spor ayakkabı tercihinde bulunurken üzerinde durulması gereken kavram "konfor". Çocukların her iki ayağının da ayrı bir şekilde ölçülerinin alınması çok önemli! Bazı zamanlar çocukların bir ayağı diğerinden daha farklı olabiliyor. Bu noktada, büyük ayağı baz alarak seçim yapmak en doğru tercih oluyor. Çocuk spor ayakkabı seçiminde en sık karşılaşılan hatalardan birisi de, ayağı sıkan ayakkabının ileride açar düşüncesi ile hareket etmektir. Spor ayakkabının uçlarında yaklaşık bir parmak kadar mesafe bırakılması ve buna göre ayakkabı tercihi yapılması gerekiyor. Ayrıca çocuk yürürken ayakkabının topuğunun ayağa tam olarak oturması gerekiyor.

 

Esnek ve Şık Çocuk Spor Ayakkabı Modelleri

 

Markalar, çocuklar için spor ayakkabı modellerinde birbirinden etkileyici seçenekler sunuyor. Alçak tabanlı, önden bantlı, yüksek tabanlı, sneaker tarzı gibi onlarca renk ve model seçeneği bulunduruyor. Kırmızı, pudra pembe, altın sarısı, beyaz, mor ve lila gibi renkler kız çocuklar tarafından çokça tercih edilirken; mavi, siyah, beyaz yeşil gibi renkler de erkek çocukların spor ayakkabılarda en çok tercih ettiği renklerden. Sevimli ve oldukça ünlü çocuk kahramanlarının figürlerine sahip lisanslı çocuk spor ayakkabıları seçenekleri ise çocukların vazgeçilmezi. Bu tarz ayakkabılar özellikle 5-10 yaşları arasında oldukça tercih ediliyor. Yine taban ışıklandırmaları da çocukların mutluluğunu zirvelere taşıyor.

 


Çocuk Ayakkabı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

 

Her zaman gelişim içerisinde olan çocukların ayak numaraları da ani değişiklikler gösterebiliyor. Bazen neredeyse üç-dört ay içerisinde ayakkabılar küçük gelmeye başlayabiliyor. Bu hususta doğru ürünlere yönelerek çocuğunuzun büyüme evresine destek olabilirsiniz. Ayakkabı üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi, ayakkabının markası, fiyatı belirleyen etkenlerden sadece birkaçı! Günümüzde hem kaliteli hem de uygun fiyata çocuk spor ayakkabıları bulmak bazen zor olabiliyor.

 

Sportive, her bütçeye uygun seçenekleri ile geniş ürün skalasını sizler için sunuyor. Bu noktada bağcıklı, bağcıksız, bantlı, rengarenk, şık çocuk spor modellerini inceleyebilir; çocuğunuzun tarzını yansıtan, ortopedik ayakkabıyı Sportive üzerinden hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.


Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)