Ev dekorasyonunda işlevsel ve estetik bir düzen yaratmak isteyen kişiler seçimlerini daha çok pratik modellerden yana kullanıyor. Hem rahat kullanımlı hem kaliteli hem de estetik bir tarz sunan Enza Home sehpalar, evin havasını değiştirdiği gibi farklı tarzlara sahip kişilere de hitap ediyor. 

Enza Home’da, klasik tarzlardan modern tarzlara, minimal tarzlardan country tarzlara, rustik tarzlardan barok tarzlara kadar aranılan tüm çeşitler bir arada. Göz dolduran sanatsal ihtişamları ve zarafetleri ile birçok tarzdaki modellere ev sahipliği yapan Enza Home, özel tasarımlarla evin her köşesini değiştirecek türden modeller sunuyor. 

Sehpaların oturma salonlarındaki işlevselliği, kolaylıkla uygulanabilirliği, alışılmışlığın dışına çıkılan tarzları ve dekoratifliği farklı stil arayanları buluşturuyor. İşte tam de bu nedenle sehpa, misafirleri istenilen şekilde ağırlamanın zarif yollarından biri!
Zarif Ayrıntıların Birleşimi

Hayatın büyük bölümünün geçirildiği bir yuvada nitelikli ve göze hoş gelen bir alan oluşturmak dikkat edilecek ilk hususlardan. Bir tasarım için önce istenilen tarzın belirlenmesi gerekiyor. Belirli plan çizildikten sonra kullanılacak eşyaların sağlamlığı, konforu, evi boğmayacak renklerin şık ve zarif görünümlerinin seçilmesi şart. Evlerde mümkün olduğunca ferah bir alan yaratılmaya çalışılması ve merdiven altı gibi ölü alanların da dekorasyon işlemi içine katılması gerekiyor. 

Nitelikli kısmı hallettikten sonra akla gelen ilk şey estetik açısından yarattığı farkındalık! Birbirinden farklı ürünleri, seçilen tarzdaki açı ile harmanlamak evleri şık ve etkileyici bir hâle kolayca getirebilir. Aynı zamanda özel aydınlatmalar ile daha dekoratif bölümler inşa ediliyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra eşyaların dengeli bir şekilde dağıtılması kalabalık bir görüntüyü engelleyeceği gibi zarafet rüzgârlarının bütün evi baştan aşağı dolaşmasını sağlıyor. 

Minimal görünümden klasik görünüme kadar zarifliği sağlamanın en pratik yollarından birisi sehpa tarzlarının dekorasyon ile harmanlanmasına sıra geliyor. Bir sehpanın yanına iliştirilecek canlı bir çiçeğin atmosferi büyük bir hızla değiştirdiği görülüyor.

Evin Büyüklüğüne ve Kullanışlılığına Göre Doğru Sehpa Seçimleri

Evin en çok kullandığımız salon bölümünde doğru sehpa seçimi dekorasyon açısından önemli bir nokta! Başarılı bir şekilde seçilen modeller etkileyici bir manzara sağlıyor. 

Orta sehpa seçimi yapılırken dikkat edilecek ilk nokta ise alanın büyüklüğü. Modelin gereğinden fazla büyük ya da küçük seçilmemesi gerekiyor. Orta sehpa modelleri, evin renklerine göre seçilmesi gerekiyor. Salonda beyaz tonlar hakim ise beyaz bir model, kahverengi tonlar hakim ise ceviz rengi tonlarına yakın modellerin tercih edilmesi gerekiyor. 

İç mekân aksesuarlarında zigon sehpa seçimi, sıcak ve samimi bir ortam yaratırken sunum şıklığını da göz önünde bulunduruyor. Zigon sehpa modelleri seçilirken yine evin renk tonuna göre alınması gerekiyor. Bir diğer yandan yan sehpa modelleri pratikliği ve zarifliği iç içe geçirmesi açısından keyfine düşkün olanlar için ilk tercih oluyor. 

Endüstriyel modeller ile zamanın ötesinde bir an yakalamak isteyenlerin tercihi ise ahşap sehpalar oluyor. Onların yanına yerleştirilen çiçekler ya da özel aydınlatmalar yaratıcı tarzları ve fonksiyonel kullanımları gün yüzüne çıkarıyor.

Yaşam Alanları İçin Yeni Tercihler

Enza Home, şıklığı ve güvenilirliği sayesinde son yıllarda büyük ölçüde tercih edilen ve yeniliği takip eden bir marka oluyor. Sehpa modellerinde sanatsal çizgileri en ince detaylarına kadar düşünerek kaliteli yapılar sunuyor. Aklınıza gelebilecek her türlü sehpa modellerinden yanı sıra mobilya ürünlerine ek olarak halı ve aydınlatma tasarımları da bulunuyor. 

Üstelik Enza Home, mobilya ürünlerinde, halı ve aydınlatma tasarımlarında farklı indirim fırsatlarının yanında özel kampanyalar da sunuyor. Sık sık Enza Home sitesini takip edin yeni trendleri ve avantajları kaçırmayın.
Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)