Salon, oturma odası ve bazen de yemek odalarında çay saatleri için kullanılan koltuk takımı modelleri, duruşu ve tarzlarıyla ev sahibinin zevkini yansıtan mobilyalar arasında bulunuyor. 

Ev dekorasyonu denilince en güçlü hakimiyeti elinde bulunduran koltuk takımları, yaşam içerisinde en çok kullanılan malzemeler arasında sayılıyor. Günün yorgunluğunu atmak, rahatlamak ve bazen de uyumak için kullanılan koltuklar için seçim yaparken, kişisel zevkler ve beklentiler ön plana alınıyor. 

Salon için seçilen modern koltuk takımı modelleri için şıklık ve estetik duruş aranırken; oturma odaları için kullanılacak koltuk takımlarında ise sağlamlık, fonksiyonel kullanım ve rahatlık daha da ön plana çıkıyor.


En Çarpıcı Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk takımı seçimi yapılırken, genelde zevkler ön planda tutulur. Daha sonra düşünülmesi gereken ise odanın işlevselliği ve şekli olmalıdır. Özellikle boyut olarak küçük mekanlar için tercih edilecek köşe koltuk takımı, çok daha ferah ve geniş alan görüntüsü oluşturacaktır. 

Öte yandan işlevsel özelliklerine odaklanmanız gereken koltuk takımları arasında yatak olabilen ve geniş sandıklı tasarımlar, pratik çözümler sunar. Matisle koltuk takımı sayesinde daha çok ekstra alan size kalacağından, odanızda dilerseniz okuma köşesi, keyif köşesi ya da çay alanı dahi tasarlayabilirsiniz.

Buna karşın daha büyük salonlar için, yuvarlak kollara sahip asil ve retro çizgileri olan Verna koltuk takımı dokusu ve renkleri ile tarzınızı en iyi yansıtacak modeller arasındadır. Deseniyle, rengiyle ve duruşu ile en çarpıcı mekanları oluşturmak için benzer tarzdaki 2020 koltuk takımı modelleri adeta evlere farklı bir atmosfer sunuyor. 

Klasik çizgilerin ciddi duruşuna sahip modellerin yanı sıra kolçaklı, keskin detaylara sahip resmî takımlar nostalji severler için ideal seçimler olurken; daha modern ve hareketli bir salon isteyenler daha soft renkler, canlı desen ve çizgiler içeren dinamik modelleri tercih ediyor.

Koltuk takımı seçiminde derinlik özellikleri de odalarda görsel bir şölen için ayrıntılı bir detay sunuyor. Daha çok ince sırt alanına sahip olan koltuklar, ekstra kırlentler ve dekoratif yastıklar ile desteklenirse çok daha tarz bir görünüm oluşturuyor. 

Özellikle küçük alana sahip olan salonları dekore ederken kullanılabilecek bu tür modeller, tasarımları ve kullanılan renk konfigürasyonları açısından herkesin beğenisi kazanan koltuk takımı modelleri arasında yer alıyor. Hatta koltuk takımının ekstra yan alan kalırsa, kullanacağınız retro görünümlü bir berjer ile kontrast oluşturabilir, hayal ettiğiniz yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Koltuk Takımında Dokuları Hissedin

Zevkinize göre boyanan duvar, halı ve perde... Şimdi seçeceğiniz tarz bir koltuk takımı ile en güzel odanızı gerçekliğe sürükleyecek bir hamle yapmanız gerekiyor. Farklı tarzlara hitap eden pamuklu, süet, deri, keten ve tay tüyü gibi kumaşlar ile kaliteli süngerlerden üretilen koltuk takımları yumuşak, konforlu ve sıcak odalar için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. 

Son dönemlerin en gözde nubuk tasarımları harika bir seçim oluşturuyor. Siz de konforlu dokuları her zaman hissetmek isterseniz, Christal koltuk takımı ile modern salonlarda lüks ve dekoratif şıklık sağlayabilirsiniz.


Ekstra Konfor, Ekstra Uygun Fiyatlar

Konfor, fonksiyonalite, dayanıklılık, şıklık ve uygun fiyatları bir arada arıyorsanız, yolunuzu Engince'ye düşürmelisiniz. Kimi zaman en derin sohbetlerin edildiği, kimi zaman da eğlenceli ve komik anların merkezi haline gelen tarz görünüm ve sıra dışı şıklık sunan modeller herkesin beğenisini kazanıyor. 

Modeli, kumaş türü, kullanılan malzeme ve aksesuarları ile koltuk takımı fiyatları değişkenlik gösterse de, her bütçeye uygun seçimler yer alıyor. Siz de yalnızca bir koltuk takımına değil de aynı zamanda karakteristik bir yaşam alanına sahip olmak isterseniz, birbirinden zarif modelleri kolayca satın alabilir, huzurlu alanlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)