Merhaba,

Hediye mevsimi gelmişken sizinle akıllı saatlerim hakkında bilgi paylaşmak istedim. Belki paydası olur sizlere.

Daha önce Fitbit charge 2 ve Samsung sport r500 modellerini kullandım.

Şu an Huawei GT2 Latona modelini kullanıyorum.(Soldaki Huawei   sağdaki samsung. Huawei gt2 46 mm erkek modeli olarak satılsa da bence özellikleri yönünden herkes kullanabilir.)


Öncelikle neden "akıllı saat" kullanıyorum onu yazmam lazım bence. 


  • Sürekli telefona bakmak "çaldı mı duymadım mı" stresi beni yoruyor. Çantaya kulak dayamak refleks olmuştu.
  • Sadece saat takmayı sevmiyorum. Fonksiyonel olması bana zaman kazandırıyor.
  • 10.000 adım hedefimi görmek beni spor açısından teşvik ediyor. 
  • Sudan etkilenmemesi "sürekli tak çıkar yapmamak" benim için mutlu edici. (Bunun bulaşığı var - havuzu var - çocukların bebeklerinin kuaförü olmak var) 

(Kutusundan saat - şarj - kitapcıklar çıkıyor. Sağlam - şık bir kutusu var)


Fitbit in kullandığım modelinde su geçirmemezlik yoktu. İnce ekran beni yoruyordu.

Samsung saatimde su geçirmezlik - çok fonksiyon (detaya girmeme gerek yok ben deneyimlerimi yazayım bence) - sürekli ekran / saat görüntüsü değiştirebilme - düzgün veri akışı - telefona hızlı bağlanma - mesajları hızlı görebilme ile çok rahat ettim. Şarj süresi ise 1-2 gün gibi idi. Saatimi çok severek kullandım.Gelelim yeni saatim Huawei Watch GT2 Latona-B19S hakkındaki düşüncelerime:

Öncelikle neden değişikliğe gittim: "Telefondan konuşabilme özelliği diğer saatlerimde çok çok eksikliğini hissettiğim bir özellikti".


Daha önce "aman ne gerek var dediğim bu özellik" çocuklarla dışarı çıkınca ya da çantadan telefon arayıp bulamayınca can kurtarıcı. Ve şarj süresi 25 Aralıkta aldığım saatimi bugüne kadar (yaklaşık 47 gün) 4 kere şarj ettim.

Bunlar dışında reklamlarda gördüğünüz herşey var. Hangisini yazayım: aynı anda "adım sayınız - tarih - saat - şarj - nabız - kalori - hava durumu" görmek güzel. Telefon uzakta iken arayanı görmek  - koşmak ya da birazdan ararım demek şansınızda var tabi. 

Ve beni etkileyen diğer önemli bir özellik "saate alarm kurabilmek". Sabah uyanmak artık daha kolay. Telefonu duymadım vs stresim de yok artık.


Bazı kadınlar ayakkabı sever bende teknoloji seviyorum.  Unutmadan 42 mm ve 46 mm modelleri var. Ben 46 mm modeli aldım. Zaten konuşma özelliği sadece onda var. Çok büyük duracak diye düşünmeyin. Erkek modeli olarak satılıyor ama bana tam oldu.

Fiyat konusuna gelince diğer sitelerde 1800 tl civarı idi. Ben teknosadan 1500 tl ye aldım. Şimdi baktım fiyat hala aynı.


Bu tür bir saat alacaksanız öncelikle "ihtiyaç ve isteklerinizi" belirlemeniz ve o şekilde alışverişe çıkmanızı tavsiye ederim.


Yazımı toparlamam gerekirse "bir telefona 7-8.000 tl gibi" ödeme yapmak yerine telefon ve saat kombinasyonu ile mantıklı rakamlarda tutmak en doğrusu gibi geliyor.

Dediğim gibi ihtiyaç ve istekler arasındaki denge bence önemli.


Unutmadan illa başkalarının size hediye almasına gerek yok; siz kendinize yapın bi güzellik.


Sevgiler
ÇiğdemAxact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)