En çok kullandığınız ev eşyalarından biridir dolap. Giysilerinizi, ayakkabılarınızı, çoraplarınızı, kitaplarınızı kısaca ortada öylece durmasını istemeyeceğiniz her şeyi onların içinde muhafaza ediyorsunuz. Yaşam alanlarınızın derli toplu olmasında da yine en büyük yardımcınız onlar. 

Onlarsız bir ev hayal edin! Dağınıklık ve düzensizliğin evinizi esir alması muhtemelen çok uzun sürmeyecektir.  Tabii ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olması için kullandığınız bu verimli yardımcılarınızı seçerken, kullanışlı olmalarının yanı sıra dikkat etmeniz gereken başka hususlar da var. Örneğin malzemesi, çerçeve biçimi, kapakları, iç rafları, dolap fiyatları... 

Bunlarla da bitmez üstelik. Tercih edeceğiniz türden dolap modelleri, ayrıca sizin ve aile fertleriniz için son derece verimli ve güvenlikli olmalıdır. Evet, modern yaşam bir matematik denklemi kadar zor olabiliyor bazen ve bizden pratik olmamızı talep ediyor. Anlaşıldığı üzere işinize yarayacak küçük bir eşyayı seçmek bile zor. Ama biz sizin için, kaosu düzene çevirecek birkaç ufak tüyo hazırladık.

Bir Matematik Denklemi: Dolap Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dolabınızı seçerken, öncelikle kullanacağınız ya da kullanmayı düşündüğünüz yerin uygun olup olmadığına dikkat etmeniz başlangıç için oldukça önemli. Yerden tavana, duvardan duvara, alacağınız ürünü koymak istediğiniz yerle odadaki diğer eşyaların arasında kalacak payı doğru hesapladığınızdan emin olun. 

Ayrıca kapı ve pencerelerin açılma paylarını da hesaba katmakta fayda var. Mesela yatak odanız çok küçükse ya da epey darsa sürgülü dolap sizin aradığınız, tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren bir model olabilir. Üstelik bu tip modeller, kapı açılma aralığı istemediği için odanıza ferah bir görünüm de katar.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, dolap içindeki raf ve çekmece sayısı. Özellikle çorap, şapka, ziynet eşyaları ve kutuları gibi eşyaların kalabalığından ve muhafazasından söz ediyorsak şık bir çekmeceli dolap tercih etmek akıllıca olabilir. 

Bunların yanında, herhangi bir arıza durumunda mevcut parçanın tamirinin kolay olup olmadığına dikkat etmek de sizi büyük bir stresten kurtarabilir. Neticede para vereceksiniz ve en iyisini hak ediyorsunuz. Son olarak, alacağınız ürünü, temizlendiğinde ardında iz bırakmayan bir malzemeden seçmek, özellikle kadınların dikkat etmesi gereken önemli hususlardan biri gibi görünüyor.Gözünüzü Kapatın Rönesansı Yaşayın

Bu kullanışlı eşyaların da diğer tüm nesneler gibi tarihsel bir dönüşümü var. Gizemli ve karmaşık orta çağda, günümüzün depolarındaki gibi kapaklı dolap şeklinde, genellikle duvara gömülü oluyordu ve büyük çoğunlukla silah muhafazası için kullanılıyordu. Fakat rönesans ile birlikte, evlerde dekoratif etki yaratmak ve ufak tefek eşyaları saklamak için de kullanılmaya başlandı. İç rahatlatıcı değil mi? 

Dolabın kullanım alanının genişlemesi ile beraber çeşitlerinin de çoğaldığını inkar edemeyiz. Mesela banyolarınızı daha ferah ve kullanışlı hale getiren, sade tasarımlı banyo dolapları, evinizin girişinde sizi karşılayan modern portmantolar, yeni ev kuranların hayatlarını oldukça kolaylaştıran, birçok eşyayı bir arada tutan çok amaçlı modeller ve yatak odalarının süsü olan şifonyerleri, rönesansın bir görünümü olarak düşünmek belki hoşumuza gidebilir.Kalite Uzun Ömür Demektir!

İster giysilerinizi asmak için çok askısı olan, ister çoraplarınızı yerleştirmek için çok çekmecesi olan bir model... Hiç fark etmez. Malzemesi ya da türü ne olursa olsun, dolabınızın kalitesi ve verimliliği tartışılmaz olsun istersiniz. Başında da belirtildiği gibi hayat bizden son derece pratik olmamızı talep ediyor. 

Onca işin gücün arasında bir de sağa sola saçılmış, bulunması hint kumaşı kadar zor olan ufak tefek eşyalar ile uğraşacak vakti yok kimsenin. 

Eğer sizin de böyle bir probleminiz varsa ya da evinizin en gözde eşyası artık yorulduysa ve yükünüzü taşıyamıyorsa modern, şık tasarımlı, kullanışlı, gerçekten işinize yarayacak bir dolap ile evinizi daha düzenli ve rahat bir hale getirebilirsiniz. 

O halde mutlaka Koçtaş'a göz atın kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla alın!Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)