Bugün size aldığımda herkesin "kandırmışlar seni" dedikleri ama sonradan "pişman oldukları" yeni yardımcım Anker Eufy RoboVac R500 Akıllı Robot Süpürge'mi anlatmak istiyorum.

Normal süpürgemi hergün çalıştırmak belimde oluşan sağa doğru olan kayma nedeniyle hergün daha da zorlaştığından kablosuz bir süpürge almayı kafaya koymuştum. Aldım da. Ancak şans bu ya süpürge bozuk çıktı. İade sürecine girdik. Aynı modelden bulamadık çünkü.

Kardeşim evinde kedi olduğu için bu tür bir süpürge kullandığını anlatmıştı bana birkaç ay önce. Onun ki wifi özellikli yani işe gidince telefonla kumanda edebiliyormuş. Yani kulaktan dolma bilgim vardı ama detaylı bir inceleme yapmamıştım.

İade işlemini yaparken reyonda robot süpürgeleri gördüm. İnceledim. Çocuklarla alışveriş heyecanlı olacağından net karar veremedim tabi. O gün legoland gezileri de olduğu için acele ile karar vermek istemedim. Eve döndük.

Online alışveriş seven ben oturdum bilgisayarımın başına, detaylı araştırmaya başladım. Şansıma Funda'cığım da ürünün kardeşlerini anlatan bir yazı yazmış. Bana çok faydası olmuştu. Sizde okumak isterseniz linkini bıraktım yukarı.


Şu meşhur cumalar zamanı indirimlerde vardı. Bende soluğu aldım Teknosa mağazasında ve dedim ki incelemek istiyorum. Çalıştırdılar anlattılar. Dedim tamamdır alıyorum. Genel özellikleri neler derseniz:


 • Kumandası ile çalışıyor.
 • Ufak bir toz haznesi var onu boşaltıyorsunuz.
 • Işığı mavi ise "şarj tam", turuncu ise "şarj oluyor" demek.
 • Zamanlayıcı kurabiliyorsunuz. Hergün 10 da otomatik çalışıyor mesela. (Hatta biz yanlışlıkla gece 12 ye kurmuşuz bir akşam evde gezdi çok güldük)
 • Şarjı biterken kendi şarj yuvasına geri dönüyor.
 • Sert zeminlere yaklaşınca duruyor dönüyor. Sert çarpmalar yok.
 • Dolduğunda kendi duruyor.
 • Odanın belli kısmını işaretleyip sadece orayı temizlemesini sağlayabiliyorsunuz.
 • Yatak - koltuk vs altlarına rahat giriyor. 
 • Halıların üstlerine çok rahat çıkıyor. Seviye farkı onun için çocuk oyuncağı.
 • Tek dikkat edilmesi gereken "kablolar". Kablolara dolanıyor ve ıslak zemin sevmiyor.


İncelemek isterseniz linki burada.

https://www.teknosa.com/anker-eufy-robovac-r500-akilli-robot-supurge-p-115049458


Peki Anker Eufy RoboVac R500 Akıllı Robot Süpürgenin kutusundan neler çıkıyor:


 • Robot süpürge
 • Kumanda
 • Şarj ünitesi
 • İşaret manyetikleri

Kumandadan zamanlama - çalıştırma - yuvasına (şarj ünitesi) geri çağırma - yer belirme vs gibi işlemleri yapabiliyorsunuz.

Bu mini video da şarj ünitesini nasıl gidiyor görün istedim. Kumandadan ben yolladım kendi gitti.Bu yazıyı sponsor çalışma zannetmemenizi özellikler rica ediyorum. Kendim satın aldım ve çok memnun kaldım. O nedenle sizlerle paylaşmak istedim. Ben 1.100 tl gibi bir ücrete aldım ve her kuruşunu hak ediyor.

Bu model telefondan kumanda edilemiyor. Yani wifi özelliği yok. O modelleri 3-4.000 tl den başlıyor. Bence R500 bize yeter de artar bile. En büyük korkum bozulursa diye.

Hafta 1 gün büyük süpürge ile köşeleri süpürüyorum. Koltuk ve yatak altları her gün pırıl pırıl. Annelerin en büyük sağlık sorunlarının başında "bel ağrısı" geliyor. Bence bunun için bir kumbara yapılabilir.


Sizinle bir de anı paylaşmak istiyorum.

Süpürgeyi incelerken (çocuklar süpürba diyor) tanıtan arkadaş anlattı: Annesine de almış. Annesi bağırmış "buna para mı verdin - yazık günah" diye.  1 ay sonra yine bağırmış "böyle bişey vardı da niye bana daha önce almadın" diye.

Sizde bunu yaşayacaksınız.

Bir telefona 4-5.000 tl belki de daha da fazla ödemek yerine kendimize - sağlığımıza yatırım yapmak en güzeli değil mi?

Sorularınız veya yorumlarınız olursa yazarsanız çok sevinirim.

Sevgilerimle,

Çiğdem

Nam-ı diğer Soran Anne
Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)