Alışveriş

2019 Yılbaşı hediye önerileri ve yeniyıl sürprizleri

Kasım 28, 2018

2019 yılbaşı hediye önerilerine bakmamız için en güzel zamanlar şimdi galiba. Birkaç yazı halinde sizlerle önerilerimi paylaşmak istiyorum ki bu yazımdaki tüm önerilerimin “arkadaşlarım” olduğunu söylemekten gurur duyuyorum.

 

Orijinal ve özel hediyeler vermek isterseniz bunun için “erkenden” harekete geçmek gerekir. Çünkü sipariş ile üretilen veya kısıtlı sayıda stoklu olan bu tür hediyelerde erken kalkan yol alır demek en doğrusu. Yılbaşı hediye önerileri için ilk kuralımız bu olsun mu?

 

2018 yılı nasıl geçti bilmiyorum ama klasik olarak (ve bence de en doğrusu) 2019 a umutla koşmak en güzeli.

 

Hadi hediye seçeneklerine bakalım:

Neko Puset – Kanguru – Sling örtüsü: Benim Kerem’e de kullandığım ve inanılmaz sıcak tutan – yağmur geçirmeyen bu örtü %100 yerli üretim. Hülya’nın büyük çabalarla yıllarca emek vererek yarattığı neko nun en sevdiğim modellerinden biri “puset kanguru sling örtüsü” . Çok kaliteli bir ürün olduğunu söylemem lazım. Gönül rahatlığı ile alın. 3-4 çocuk kesin büyütür. 3 değişik şekilde kullanabilirsiniz. İncelemek için –> Neko

 

 

Edukids oyun kartları: Ülkemizin ilk eğitici oyun kartlarından olan Edukids i renkleri ve kalitesi yönünden çok seviyorum. Hemen hemen hepsini kullandık. En son ingilizce kartları aldık.

Eğlenceli oyunlar için tavsiye ediyorum. D&R  internet sitesi veya mağazalardan ve mucitpanda dan alabilirsiniz. İncelemek için –> Edukids

 

 

 

Kunduck Pijama takımları: Yelda nın sevimli markası Kunduck ta farklı seçenekler var ama ben pijama takımlarını daha çok seviyorum.  Bebek – çocuk – anne – baba için harika setler var. Renk uyumları yumuşak dokunuşlar sevdikleriniz için harika yılbaşı hediyesi olacaktır. Yenidoğan kundakları ve oda süslerini de incelemenizde fayda var. 3-5 gün içerisinde kargo ile sizlere ulaştırıyorlar. Telefon destekleri de var. İncelemek için –> Kunduck

 

 

 

Pinkylola Design: Melisin çantalarını nasıl anlatsam bilemiyorum. Aslında konunun başında “benim çanta sevgimi” anlatmam gerek. Bu nedenle 1-2 tane üretilen modellere “makul fiyatlarla” sahip olmak bence çok önemli. Bu hediyelerin özel kutularla sevdiklerine ulaşması harika olacaktır.

Pek çok dizide gördüğünüz çantanın Melis tarafından yapıldığını biliyor musunuz? Erkenci Kuş, Kadın, Yasak Elma, Elimi Bırakma, Bir Litre Gözyaşı, Fazilet Hanım ve Kızları, 4N1K, Elif aklıma gelenlerden bazıları. İncelemek için –> Pinkylola

 

 

Yılbaşı hediye önerileri araştırırken zaman olayına tekrar dikkat çekmek isterim. Özel bir hediye vermek isterseniz “isim yazan” veya “farklı bir tasarım” erkenden harekete geçmek gerekir.

Tabi bunları yılbaşı hediye kutusu veya yılbaşı hediye sepeti şeklinde hazırlamak isterseniz içlerine sürprizlerde ekleyebilirsiniz. Çikolata – çiçek gibi alternatifler olabilir.

İlk yılbaşı hediye önerileri yazımda bebek – çocuk odaklı (azıcıkta anne diyelim) babaları da düşünmek lazım. Hediye önerileriniz için bana yorum yazarsanız sevinirim.

Size önerdiğim hediyeleri internetten güvenle alabilirsiniz. Özel gün hediyeleri için online alışveriş bence seçenek olarak geniş bir alan sunuyor bize. 1. sınıf okuma yazma teknikleri derdine düşmüş olan biz annelere “Ela ile Lale” dışında bişeylerde hatırlatmak gerekiyor bence.

 

Hediye alma zamanı gelince pek çoğumuz bunu unutmuş olacağız.

Bazı sohbetlerde “biz yılbaşı hediyesi almıyoruz” “yılbaşı kutlamıyoruz” cümlelerini hepimiz duyduk – duyuyoruz. Ama biz 2018 i sağlıkla bitirdiğimiz ve 2019 u görmek şansımız olmasınız kutluyoruz. Yurtdışında zaten Aralık ortasında başlayan Noel kutlamaları ile bizim kutladığımız yılbaşı arasında fark bu.

7-8 yaşlarında iken 1 kere çam ağacım oldu. 40 cm büyüklüğünde minnoş bişey yani. Plastik çam ağacı. Güzeldi süsledim bi heyecanla. Sonra da bu hevesim geçti gitti. Benim kuzularda alalım diyor. Bu yıl ufak bir çam ağacı alıp koyacağım altına da hediye. Önemli olan onların yüzünün gülmesi. Filmlerde o ağacı görünce olağanüstü şeyler oluyor ya “onun olmadığını” en iyi anlatma yolu bu.

 

 

Aklıma pullu kartpostal koleksiyonum geldi. O zaman kırtasiye denince ilk aklıma gelen “kartpostal” almaktı. Kar yağan temalı olanları bulmak bir hazine bulmakla eşdeğerdi.

 

Hediye konusunu da biraz hallettiğimize göre 2019 için ajanda – takvim ve yapılacaklar / hedefler listemizi hazırlama zamanı da yaklaştı demektir.

Sonraki yazımızda da ajanda – takvim olayına el atalım. Ben her sayfasında isim yazın ajandaları seviyorum. 4-5 yıl önce bir arkadaşım hediye etmişti. Sol sayfa da ad soyad sağ sayfa da blog adı şeklinde çok ince düşünülmüş bir jestti.

2019 yılbaşı hediye önerilerinin en özel “önce sağlık” diyelim sonra da düşünmeye başlayalım.

 

Sevgiler,

Çiğdem

 

 

 

Benzer içerikler
Yorum yok
Leave a Reply