yumoş, yumoş kokan hikayeler, uyku arkadaşı, uyku oyuncağı, soran anne, anne blogger, blogger anne,
Kaç yıl oldu Yumoş’la tanışalı hatırlamıyorum ama pek çok çocuk gibi bizimde evimizde “yumoş kokan hikayelerimiz” oldu. İlk uyku arkadaşı oldu, evcilikte ilk komşu oldu, okula giderken ilk veda edilen oldu, anneye ilk emanet oldu. Şimdilerde www.yumoskokanhikayeler.com açıldı. Abla-kardeşin anılarını izleyeceğiniz harika bir film sizleri bekliyor. Geçen yıl Elif’le alışverişe çıktığımız bir gün gördü Yumoş’u: “Anne Kerem’e alalım mı, uyku arkadaşı yok” dedi kuzum. 

Aldık. Dediği gibi doğduğundan beri Kerem uyurken yanında bir arkadaşı yoktu, istememişti. Kerem yaklaşık 1 yıldır yumoş’la uyuyor. Bana başlarla imkansız gibi görünse de içimden bir ses “bu sevimli yüze” onunda kayıtsız kalamayacağı idi. Öyle de oldu. Bazı evlerde “yumoş anayasası” bile olduğunu duyunca çok da şaşırmamam gerekirdi aslında.

Sonra bir sabah kapımız çaldı. Evimizin yeni yumoşu gelmişti. Arasıra geçici izinlerle yumoşla uyuyan Elif için tam bir bayram havası vardı artık. Akşamları anne masalını dinleyen 4 kuzu var artık yatakta.


Bu videoyu seyredince gözümden yaşlar süzüldü. Bir oyuncağın kardeşler üzerindeki etkisini bir kez daha görmek, o yaşananların içinde kendimi hissetmek ayrı bir duygu seli oldu, aktı gitti gözlerimden:Bir arkadaşım anlatmıştı, tatilde yumoşlarını kaybetmişler. Sonra gezdikleri heryeri tekrar dolaşmışlar bir markette bulmuşlar arkadaşlarını. Market sahibi özenle saklamış “bende sizi bekliyordum” demiş.

Bu sevgi dolu arkadaşa kavuşmak ve hikayeleriniz yazmak için:

www.yumoskokanhikayeler.com a uğrayın derim. Yumoş, bizim evde bazen hasta, bazen komşu, bazen bebek rolleri ile gülüp eğlenerek yaşıyor.

Ya sizin Yumoş’unuz?

Sevgiler,

Çiğdem


Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)