Yaz aylarında hepimizin hayalinizi ailece güzel bir tatil süslüyor. Tatil planı yapıldı, nereye gidileceğine karar verildi, biletler alındı, şimdi yola çıkma zamanı. Tatil yapmak ne kadar keyifli olsa da, yolculuk kısmı biraz sıkıntılı geçebiliyor. Ancak bunu sorunsuz ve rahat geçirmek sizin elinizde. Öncelikle gideceğiniz yere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, tercihiniz uçak yolculuğu olmalı. Tek başınıza uçakla seyahat etmek oldukça kolay olabilir. Ancak çocuğunuzla birlikte seyahat ettiğinizde birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekebilir. Sizin için bir araya getirdiğimiz bu 5 maddeye uyarak çocuğunuzla uçak seyahatini çok daha rahat geçirebilirsiniz. Tabi öncelikle www.ucakbileti.com adresine girip bütçenize uygun uçak biletini almakla işe başlayın.

Planlı olun

Çocuklarınızla çıkacağınız uçak yolculuğunu sorunsuz ve rahat geçirmek için birçok detayı önceden düşünüp plan yapmanızda fayda var. Uçağın kalkış-varış saatlerini, havaalanına veya konaklayacağınız yere ulaşım şeklini çocuğunuza uygun seçerek daha keyifli bir yolculuğa adım atabilirsiniz. Çocuğunuzun daha huzurlu bir yolculuk geçirmesi için havaalanına yakın bir oteli ayarlayabilir, havaalanından gideceğiniz yere konforlu bir ulaşım için transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Online check-in yapın

Çocuklarla birlikte uçak seyahatine çıkacaksanız, kısa sürecek işleri bile önceden yapmanız size zaman kazandıracaktır. Check-in işlemini bir gün önceden internet üzerinden yaparak uçuş günü Check-in kontuarında sıra bekleme zahmetine girmekten kurtulmuş olursunuz. Sadece bagajınızı teslim edip geçebilirsiniz.


Yanınıza mümkün olduğunca az eşya alın

Çocukla çıkılan tatillerde tek bavulun yeterli geldiği pek görülmemiştir. Tatile giderken çocuklarımızın giysisinden, kişisel bakım ürünlerine, ilaçlarından oyuncaklarına kadar birçok eşyasını yanımıza alırız. Bu noktada bagaj kilo hakkını göz ardı etmemenizde fayda var. Mümkün olduğunca aşırıya kaçmadan sadece gerekli olanları ve çok sevdiği birkaç ufak eşyayı yanınıza almaya özen gösterin. Ücretiz bagaj sınırı, fazla bagaj ve kabin bagajı hakkı hakkında bilgi edinerek hazırlık yapmanız sizi ekstra masraftan kurtaracaktır.


Yanınızda yiyecek içecek bulundurun

Çocuğunuzla uçak yolculuğu yapacaksanız yanınızda yiyecek içecek bulundurmaya özen gösterin. Uçakta verilen yiyecekler onun için uygun olmayabilir.Çocuğunuz ufaksa kendi mamasını, sütünü ve onun için hazırladığınız bir yiyeceği yanınıza alabilirsiniz.


Üşüme ihtimaline karşı yanınıza giysi alın

Uçuş sırasında üşüme ihtimaline karşı çantanızda hırka veya sweatshirt bulundurmanızda fayda var. Eğer yoksa uçaktaki görevlilerden battaniye rica edebilirsiniz.


Sağlığınıza dikkat edin 

Çocuklarınızın sağlığı her şeyden önemli. Dünyanın bin bir türlü hali var. Çocuğunuz yolculuk esnasında birden hastalanabilir, midesi rahatsızlanabilir. Bu nedenle yanınızda küçük bir ilk yardım çantası bulundurmayı ihmal etmeyin.  Çocuklarınızın sürekli kullandığı ilaçlar varsa onları ve herhangi bir durumda ihtiyaç duyabileceğiniz ilaçları bu çantaya koyun. Böylece soğuk algınlığı, ateş ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklara karşı hazırlıklı olarak başınıza gelebilecek sağlık problemlerini kolayca atlatabilirsiniz.


Kalkış ve inişlerde dikkat

Kalkış ve inişlerde basınçtan dolayı çocuğunuzun kulakları ağrıyabilir. Bu sırada su içerek, sakız çiğneyerek ve dış kulağa havlu uygulayarak rahatlayabilirsiniz. Ayrıca kulak tıkaçları da işe yarabilir.


Güvenliği ihmal etmeyin 

Çocukla seyahat edenlerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri de güvenlik. Bir kere çocuğunuzun ehliyet kemerinin bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca uçuş güvenliği için el bagajında sıvı taşınmasına yönelik bir takım kısıtlamalar bulunmaktadır. Kabin bagajında her biri en fazla 100ml’lik kaplarda sıvı ve jel taşıyabilirsiniz.100 ml üzeri sıvı ve benzeri yiyecek içecekleri ise uçak altı bagaja vermelisiniz. Ancak sürekli kullanılması gereken ilaçlarınız varsa sağlık raporu ibrazı ile kabine alabilirsiniz.


Bu yaz tatilinde uçak yolculuğu yapacaksanız, bu 8 öneri seyahatinizin daha güzel geçmesini sağlayabilir. Uçak biletinizi henüz almadıysanız, en uygun uçak bileti seçenekleri için www.ucakbileti.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Yaz tatilini Bodrum’da geçirmeyi planlıyorsanız uygun fiyatlı Bodrum uçak bileti alternatifleri sizi bekliyor.

Axact

Soran Anne

"Sormak, bilmemekten iyidir" diyen annelerin "tecrübelerini" paylaştığı adres:

Yorum Yap:

0 yorum:

kocaman teşekkürler :)